Kansallinen Classic Motocross, 2.6.2011

Kavilannummen Moottorirata, Kavilannummentie 150, Salo

Luokat: Classic A, B, C, D1, D2, E, SV1, SV2

 

SML kansallinen Classic Motocross Cup, Salo 2011


Luokka A  1. erä







       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja
1 16 Lahti, Timo A KarkMK, CZ
2 132 Rintala, Ville A CMF, Matchless
3 5 Monto Jukka A IMK, Husqvarna
4 54 Kojo, Hannu A MMK, Jawa
5 92 Ollikainen, Juhani A RCK, Jawa
6 12 Hartikainen, Tapio A HyMK, Husqvarna
7 35 Lahti, Jukka A NRT, MZ
kesk 41 Monto, Juha A IMK, Husqvarna
kesk 36 Viitanen, Alpo A EMK, ESO Meti











   


Luokka B 1. erä






         
1 8 Penttilä, Jukka B HyMK, CZ
2 62 Lahti Ari B KarkMK, CZ
3 56 Kakko, Jorma B KaMoKe, Huqsvarna
4 63 Vartiainen, Antti B HyKoKe, CZ
5 32 Hanski,Timo B PSM, Husqvarna
6 26 Trygg, Ilkka B NMK, CZ
7 58 Latva, Tommi B CMF, CZ
8 11 Salonen, Kaarlo B TuMK, Honda
9 18 Vartikainen, Mika B KMK, Huqvarna
10 138 Vainikainen, Kyösti B TuMK, Suzuki
11 69 Uro, Leo B SVKMK, CZ
kesk. 34 Hovattala, Teppo B CMF, BSA

 


Luokka A  2. erä







       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja
1 16 Lahti, Timo A KarkMK, CZ
2 5 Monto Jukka A IMK, Husqvarna
3 132 Rintala, Ville A CMF, Matchless
4 92 Ollikainen, Juhani A RCK, Jawa
5 12 Hartikainen, Tapio A HyMK, Husqvarna
6 35 Lahti, Jukka A NRT, MZ
kesk 36 Viitanen, Alpo A EMK, ESO Meti











   


Luokka B 2. erä






         
1 8 Penttilä, Jukka B HyMK, CZ
2 56 Kakko, Jorma B KaMoKe, Huqsvarna
3 26 Trygg, Ilkka  B NMK, CZ
4 63 Vartiainen, Antti B HyKoKe, CZ
5 62 Lahti Ari B KarkMK, CZ
6 18 Vartiainen, Mika B KMK, Huqvarna
7 58 Latva, Tommi B CMF, CZ
8 11 Salonen, Kaarlo B TuMK, Honda
9 138 Vainikainen, Kyösti B TuMK, Suzuki
kesk 32 Hanski, Timo B PSM, Husqvarna

 


Luokka A  YHTEISPISTEET













           

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja Erä 2 Erä 1
1 16 Lahti, Timo A KarkMK, CZ 25 25 50
2 5 Jukka Monto A IMK, Husqvarna 22 20 42
3 132 Rintala, Ville A CMF, Matchless 20 22 42
4 92 Ollikainen, Juhani A RCK, Jawa 18 16 34
5 12 Hartikainen, Tapio A HyMK, Husqvarna 16 15 31
6 35 Lahti, Jukka A NRT, MZ 15 14 29
7 54 Kojo, Hannu A MMK, Jawa 0 18 18

41 Monto, Juha A IMK, Husqvarna



36 Viitanen, Alpo A EMK, ESO Meti



















   





Luokka B YHTEISPISTEET












               
1 8 Penttilä, Jukka B HyMK, CZ 25 25 50
2 56 Kakko, Jorma B KaMoKe, Huqsvarna 22 20 42
3 62 Lahti Ari B KarkMK, CZ 16 22 38
4 63
Vartiainen, Antti B HyKoKe, CZ 18 18 36
5 26 Trygg, Ilkka
B NMK, CZ 20
15 35
6 58 Latva, Tommi B CMF, CZ 14 14 28
7 18 Vartikainen, Mika B KMK, Huqvarna 15 12 27
8 11 Salonen, Kaarlo B TuMK, Honda 13 13 26
9 138 Vainikainen, Kyösti B TuMK, Suzuki 12 11 23
10 32 Hanski, Timo B PSM, Husqvarna 0 16 16
11 69 Uro, Leo B SVKMK, CZ 0 10 10

34 Hovattala, Teppo B CMF, BSA


 


 


Luokka C  1. erä







       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja





1 74 Lahti, Sami C TuMK, Suzuki
2 8 Penttilä, Jukka C HyMK, CZ
3 77 Myllymaa, Anssi C HIMK, Huqavarna
4 177 Vehmas, Jarmo C HIMK, Honda
5 4 Kantoluoto Matti C IMK, Suzuki
6 90 Tiilikka, Juha C HyMK, Suzuki
7 51  Lintukangas, Jari C PunMK, Maico
8 96 Partanen, Juha C KMK, Suzuki
9 14 Turunen, Tero  C KMK, Honda
kesk 29 Holopainen, Arto C KMK, Suzuki






   


Luokka D1 1. erä






         
1 83 Laaksonen, Martti D1 Fire mx, Huqsvarna
2 91 Pasanen, Mikko D1 KMK, Honda
3 25 Marttila, Tapio D1 HeMK, Yamha
4 93 Silvo, Tomi D1 MoMK, CZ
5 55 Salonen, Olli D1 TamMC, Husqvarna
6 94 Niemi, Petri D1 KMX, Yamaha

 


Luokka C  2. erä







       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja





1 74 Lahti, Sami C TuMK, Suzuki
2 8 Penttilä, Jukka C HyMK, CZ
3 177 Vehmas, Jarmo C HIMK, Honda
4 4 Kantoluoto Matti C IMK, Suzuki
5 90 Tiilikka, Juha C HyMK, Suzuki
6 96 Partanen, Juha C KMK, Suzuki
7 51  Lintukangas, Jari C PunMK, Maico
8 14 Turunen, Tero  C KMK, Honda
kesk 77 Myllymaa, Anssi C HIMK, Huqavarna
















   


Luokka D1 2. erä






1 83 Laaksonen, Martti D1 Fire mx, Huqsvarna
2 91 Pasanen, Mikko D1 KMK, Honda
3 25 Marttila, Tapio D1 HeMK, Yamha
4 93 Silvo, Tomi D1 MoMK, CZ
5 94 Niemi, Petri D1 KMX, Yamaha
6 55 Salonen, Olli D1 TamMC, Husqvarna

 


Luokka C  YHTEISPISTEET













           

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja 1 2








1 74 Lahti, Sami C TuMK, Suzuki 25 25 50
2 8 Penttilä, Jukka C HyMK, CZ 22 22 44
4 177 Vehmas, Jarmo C HIMK, Honda 18 20 38
5 4 Kantoluoto Matti C IMK, Suzuki 16 18 34
6 90 Tiilikka, Juha C HyMK, Suzuki 15 16 31
7 96 Partanen, Juha C KMK, Suzuki 13 15 28
8 51  Lintukangas, Jari C PunMK, Maico 14 14 28
9 14 Turunen, Tero  C KMK, Honda 12 13 25
10 77 Myllymaa, Anssi C HIMK, Huqavarna 20 0 20

29 Holopainen, Arto C KMK, Suzuki











   





Luokka D1 YHTEISPISTEET












               
1 83 Laaksonen, Martti D1 Fire mx, Huqsvarna 25 25 50
2 91 Pasanen, Mikko D1 KMK, Honda 22 22 44
3 25 Marttila, Tapio D1 HeMK, Yamha 20 20 40
4 93 Silvo, Tomi D1 MoMK, CZ 18 18 36
5 94 Niemi, Petri D1 KMX, Yamaha 15 16 31
6 55 Salonen, Olli D1 TamMC, Husqvarna 16 15 31

 


 

Luokka D2 erä 1








       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja
1 43 Hätönen, Jari D2 Kamoke, KTM
2 44 Hanski, Mika D2 AMK, Yamaha
3 72 Aaltonen, Mikko D2 PadMu, Honda
4 19 Saari, Marko D2 HyMK, Husqvarna
5 24 Keskinen, Panu D2 VMK, Husqvarna
6 23 Saari, Petri D2 NjmK, Husqvarna
         
Luokka E erä 1      
         
1 6 Hahto, Mikko E EMK, Yamaha
2 10 Pio, Mika-Petteri E IMK, Yamaha
3 171 Huunonen, Marko E KMX, Suzuki
4 2 Rintakoski, Arto E RiMPKK, Suzuki
5 25 Marttila, Tapio E HeMK, Yamha
6 90 Tiilikka, Juha E HyMK, Suzuki
7 91 Pasanen, Mikko E KMK, Honda
8 50 Pio, Marko E IMK, Yamaha
9 140 Lampinen, Juha E RCK, Honda
10 69 Uro, Leo E SVKMK, CZ
11 52 Stenius, Jaakko E PiMoKe, Yamaha
12 40 Kuitti, Jari E CMF, Honda
13 73 Sulkumäki, Paavo E HeMK, Yamaha

 

Luokka D2 erä 2








       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja
1 43 Hätönen, Jari D2 Kamoke, KTM
2 72 Aaltonen, Mikko D2 PadMu, Honda
3 19 Saari, Marko D2 HyMK, Husqvarna
4 24 Keskinen, Panu D2 VMK, Husqvarna
5 44 Hanski, Mika D2 AMK, Yamaha
6 23 Saari, Petri D2 NjmK, Husqvarna
         
         
Luokka E erä 2      
         
1 6 Hahto, Mikko E EMK, Yamaha
2 171 Huunonen, Marko E KMX, Suzuki
3 10 Pio, Mika-Petteri E IMK, Yamaha
4 2 Rintakoski, Arto E RiMPKK, Suzuki
5 91 Pasanen, Mikko E KMK, Honda
6 90 Tiilikka, Juha E HyMK, Suzuki
7 73 Sulkumäki, Paavo E HeMK, Yamaha
8 25 Marttila, Tapio E HeMK, Yamha
9 140 Lampinen, Juha E RCK, Honda
10 69 Uro, Leo E SVKMK, CZ
11 52 Stenius, Jaakko E PiMoKe, Yamaha
12 40 Kuitti, Jari E CMF, Honda

 

Luokka D2 YHTEISPISTEET













       



Numero: Nimi Luokka Lisätietoja










1 43 Hätönen, Jari D2 Kamoke, KTM 25 25 50
2 72 Aaltonen, Mikko D2 PadMu, Honda 20 22 42
3 19 Saari, Marko D2 HyMK, Husqvarna 18 20 38
4 44 Hanski, Mika D2 AMK, Yamaha 22 16 38
5 24 Keskinen, Panu D2 VMK, Husqvarna 16 18 34
6 23 Saari, Petri D2 NjmK, Husqvarna 15 15 30
               
Luokka E YHTEISPISTEET            
               
1 6 Hahto, Mikko E EMK, Yamaha 25 25 50
2 171 Huunonen, Marko E KMX, Suzuki 20 22 42
3 10 Pio, Mika-Petteri E IMK, Yamaha 22 20 42
4 2 Rintakoski, Arto E RiMPKK, Suzuki 18 18 36
5 91 Pasanen, Mikko E KMK, Honda 14 16 30
6 90 Tiilikka, Juha E HyMK, Suzuki 15 15 30
7 25 Marttila, Tapio E HeMK, Yamha 16 13 29
8 140 Lampinen, Juha E RCK, Honda 12 12 24
9 73 Sulkumäki, Paavo E HeMK, Yamaha 8 14 22
10 69 Uro, Leo E SVKMK, CZ 11 11 22
11 52 Stenius, Jaakko E PiMoKe, Yamaha 10 10 20
12 40 Kuitti, Jari E CMF, Honda 9 9 18
13 50 Pio, Marko E IMK, Yamaha 13 0 13

 


 


SV 1 1. erä







       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja
1 102 Salo, Erkki / Hasari Jukka SV1 OriToive / HTM, EML-Folan
2 30 Tala, Topi / Tala Saku SV1 Kamoke / KaMoKe, Wiikari
3 104 Lindgren, Christer / Koponen Jussi SV1 HMK / EMK, Norton
4 101 Hiltunen, Väinö / Hietala Mika SV1 KaMoKe / OriToive, Yamaha
5 127 Pantsu, Petri / Matinaho Veijo SV1 CMF / SaMK, Folan
6 201 Vapa, Aldis / Macs Andris SV1 Latvia / Latvia, EML-Yamaha
7 113 Partanen, Tero / Toivonen Tarmo SV1 KaMoKe / OriToive, Yamaha
kesk 222 Hirvonen, Santeri / Jalonen Eetu SV1 KaMoKe / KaMoKe, Yamaha WASP
kesk 103 Grönroos, Mika / Grönroos Terhi SV1 HTM / HTM, Yamaha
















   


SV 2 1. erä






         
1 141 Järvinen, Onni / Monto Juha SV2 HIMK / IMK, EML-Maico
2 888 Salo, Kalle / Pesonen Juha SV2 Zoo MC / Zoo MC, KTM
3 112 Toivanen, Toni / Lehtinen Lauri SV2 OriToive / OriToive, KTM

 


SV 1 2. erä







       

Numero: Nimi Luokka Lisätietoja
1 102 Salo, Erkki / Hasari Jukka SV1 OriToive / HTM, EML-Folan
2 201 Vapa, Aldis / Macs Andris SV1 Latvia / Latvia, EML-Yamaha
3 30 Tala, Topi / Tala Saku SV1 Kamoke / KaMoKe, Wiikari
4 104 Lindgren, Christer / Koponen Jussi SV1 HMK / EMK, Norton
5 101 Hiltunen, Väinö / Hietala Mika SV1 KaMoKe / OriToive, Yamaha
6 113 Partanen, Tero / Toivonen Tarmo SV1 KaMoKe / OriToive, Yamaha
7 127 Pantsu, Petri / Matinaho Veijo SV1 CMF / SaMK, Folan
kesk 222 Hirvonen, Santeri / Jalonen Eetu SV1 KaMoKe / KaMoKe, Yamaha WASP





















   


SV 2 2. erä






         
1 141 Järvinen, Onni / Monto Juha SV2 HIMK / IMK, EML-Maico
2 112 Toivanen, Toni / Lehtinen Lauri SV2 OriToive / OriToive, KTM
3 888 Salo, Kalle / Pesonen Juha SV2 Zoo MC / Zoo MC, KTM

 


SV 1 YHTEISPISTEET













           

Nro Nimi Luokka Lisätietoja 1 2
1 102 Salo, Erkki / Hasari Jukka SV1 OriToive / HTM, EML-Folan 25 25 50
2 30 Tala, Topi / Tala Saku SV1 Kamoke / KaMoKe, Wiikari 22 20 42
3 104 Lindgren, Christer / Koponen Jussi SV1 HMK / EMK, Norton 20 18 38
4 201 Vapa, Aldis / Macs Andris SV1 Latvia / Latvia, EML-Yamaha 15 22 37
5 101 Hiltunen, Väinö / Hietala Mika SV1 KaMoKe / OriToive, Yamaha 18 16 34
6 127 Pantsu, Petri / Matinaho Veijo SV1 CMF / SaMK, Folan 16 14 30
7 113 Partanen, Tero / Toivonen Tarmo SV1 KaMoKe / OriToive, Yamaha 14 15 29
8 222 Hirvonen, Santeri / Jalonen Eetu SV1 KaMoKe / KaMoKe, Yamaha WASP

9 103 Grönroos, Mika / Grönroos Terhi SV1 HTM / HTM, Yamaha



























   





SV 2 YHTEISPISTEET












               
1 141 Järvinen, Onni / Monto Juha SV2 HIMK / IMK, EML-Maico 25 25 50
2 112 Toivanen, Toni / Lehtinen Lauri SV2 OriToive / OriToive, KTM 20 22 42
3 888 Salo, Kalle / Pesonen Juha SV2 Zoo MC / Zoo MC, KTM 22 20 42